Projekty
Rekonstrukce
Stavby
Úvodní strana » Činnost » Epoxidové podlahy Příbram

Epoxidové podlahy

 

Základní charakteristika

20160518_144549.jpgStěrkové a lité podlahy na bázi epoxidových, polyuretanových (PU) a metylmetakrylátových pryskyřic jsou aplikovatelné ve všech prostorách a pro různá zatížení. Velkou výhodou je malá tloušťka s výbornými mechanickými vlastnostmi a chemickými odolnostmi.

Při aplikaci a vytvrzování stěrkových podlah na bázi epoxidových pryskyřic a PU pryskyřic je nutná minimální teplota podkladu 12 stupňů C a ovzduší 15 stupňů C. Vlhkost prostředí nesmí být vyšší než 75%. Stěrkové a lité podlahy řeší jak chemické, tak mechanické a estetické nároky pro většinu výrobních provozů, skladů a komerčních staveb. Epoxidové podlahy je možno s úspěchem realizovat na téměř všechny druhy podkladů, např. na nové betonové podklady a to již po cca 4 dnech od položení betonu, dále pak je můžeme aplikovat na zaolejované povrchy, stávající dlažbu, starý poškozený beton, parkety, saduritové podlahy atd.. Je ale nutné provést řádnou prohlídku a měření vlastností stávajícího podkladu. Při použití pryskyřic na bázi metylmetakrylátů lze řádově v hodinách zhotovit podlahy na ploše několika set metrů čtverečních. Dvě hodiny po položení lze podlahu plně zatížit.Tyto systémy je možno používat i při nízkých teplotách a to do 0 st. C.

Použití

Epoxidovy nater podlahy 018.jpgSklady, garáže, dílny, obchody, nemocnice, laboratoře, kanceláře, výrobní haly ve strojírenství, chemickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Lze je také aplikovat jako finální povrch pro záchytné jímky, vany apod.

Základní druhy stěrkových a litých epoxidových podlah

Tenkovrstvé stěrky hladké nebo zrnité - tl. cca 1,5 mm. Stěrkové podlahy hladké nebo zrnité - tl. od 1,5 mm. Samonivelační stěrky hladké s chipsy nebo bez chipsů. Stěrkové podlahy s barevnými křemičitými písky - hladké nebo zrnité Stěrkové podlahy chemicky velmi odolné - hladké nebo zrnité. Stěrkové podlahy antistatické, elektricky vodivé - hlakdé nebo zrnité. PU stěrky s perfektně hladkým povrchem.

Nátěry podlah

Toto řešení finální povrchové úpravy podlahy doporučujeme jen při velmi malém mechanicém a chemickém namáhání. Životnost takto ošetřených povrchu je omezená, jelikož tloušťka trojnásobného nátěru včetně penetrace nepřevyšuje 0,75 mm. Rovněž přilnavost k podkladním vrstvám není tak kvalitní jako u podlah stěrkových a litých.

Požlábky (fabiony)

Plynulý přechod mezi podlahou a stěnou je, hlavně z důvodů hygienických, řešen půlkulatým požlábkem (fabionem) s radiusem dle projektové dokumentace.

Barevnost

U jednobarevných podlah je výběr tvořen barevným vzorníkem RAL, jen u speciálních chemicky odolných podlah se možnost použití zužuje na dvě až čtyři barvy (šedá, zelená, červená, modrá). U podlah, kde je nosná část podlahy plněná barevnými křemičitými písky, jsou barevné možnosti takřka neomezené. K výběru odstínů je vždy předkládán barevný vzorník a také fyzické vzorky.

Dilatace

U stěrkových a litých podlah musí být zachovány objektové dilatace. Další členění ploch řezanými, nebo vkládanými profily (nerez, hliník, mosaz) je řešen projektem.

Aktuality


novinka

Půjčovna obytných vozů

venkovni.jpg

aktuální stavby

Přístavba haly údržby
Polycasa
 
Montáž střešní krytiny Eureko
Buková u Věšína